وبلاگ

یادگیری زبان چینی در آموزشگاه بهتر است یا با معلم خصوصی؟

images
بلاگ

یادگیری زبان چینی در آموزشگاه بهتر است یا با معلم خصوصی؟

زبان چینی در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. اقتصاد در حال پیشرفت کشور چین در کنار موقعیت‌های گردشگری، تحصیلی و تجاری گوناگون این کشور باعث شده تا هر روز افراد بیشتری به  یادگیری زبان چینی علاقه پیدا کنند. اما شاید بسیاری از علاقه‌مندان زبان چینی ندانند که چطور می‌توانند در بهترین و سریع‌ترین راه آموزش زبان چینی قرار بگیرند. برای خیلی از زبان‌آموزان این سوال وجود دارد که بهتر است در کلاس‌های خصوصی شرکت کنند یا در آموزشگاه‌های زبان آموزش ببینند؟ در این مقاله مزایا و معایب هر کدام از این کلاس‌ها را بررسی می‌کنیم تا در نهایت بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

تفاوت های یادگیری زبان چینی به صورت خصوصی یا گروهی ( بررسی توسط متخصصین لرنینگ چاینیز)
تفاوت های یادگیری زبان چینی به صورت خصوصی یا گروهی ( بررسی توسط متخصصین لرنینگ چاینیز)

مزایای یادگیری زبان چینی با معلم خصوصی

کلاس‌های خصوصی مزایای بسیاری دارند. اگر از یادگیری زبان چینی هدف خاصی دارید، کلاس‌های خصوصی می‌توانند به شما کمک کنند تا به صورت اختصاصی برنامه‌ریزی کنید و به اهداف خود نزدیک‌تر شوید. برای مثال اگر قصد ادامه تحصیل در چین را دارید و به مدرک زبان چینی احتیاج دارید باید روی مهارت‌های متنوع زبان چینی کار کنید، اما اگر تاجری هستید که برای اهداف اقتصادی زبان می‌آموزید ممکن است بخواهید بیشتر بر روی مهارت مکالمه خود کار کنید. کلاس‌های خصوصی با توجه به نیاز شما برنامه‌ریزی می‌شوند و در نتیجه با سرعت بیشتری شما را به هدف نهاییتان می‌رسانند.

سرعت آموزش و برنامه تحصیلی در کلاس‌های خصوصی متناسب با نیاز شما برنامه‌ریزی می‌شوند؛ پس نیازی نیست نگران سرعت بالا یا پایین کلاس درس باشید. به‌علاوه در تمام کلاس تمرکز معلم بر روی یادگیری شما خواهد بود این مسئله به معلم کمک می‌کند تا به طور اختصاصی برای برطرف کردن نقط ضعف و تقویت نقاط قوت شما برنامه‌ریزی کند.

اگر همزمان با یادگیری زبان چینی کار می‌کنید یا مشغول به تحصیل هستید ممکن است فرصت آزاد کمتری برای برگزاری کلاس داشته باشید. معمولا زمان کلاس‌های گروهی ثابت است اما در کلاس‌های خصوصی چینی این امکان وجود دارد که زمان خود را با معلم خود هماهنگ کنید و با فراغ بال بیشتری در کلاس حاضر شوید.

بیشتر بخوانید:  دریافت ویزای توریستی از سفارت چین در تهران

به‌علاوه اگر از نظر مالی دغدغه چندانی ندارید و کمی خجالتی هستید کلاس‌های خصوصی ممکن است برای شما مفیدتر باشد. زیرا در این کلاس‌ها شما با خجالت کمتری اشتباه می‌کنید، از معلم خود سوال می‌پرسید و به زبانی تازه صحبت می‌کنید.

معایب یادگیری زبان چینی با معلم خصوصی

یکی از اصلی‌ترین اشکالات کلاس‌های خصوصی زبان چینی قیمت بالاتر آنهاست. به طور کلی هزینه کلاس‌های عمومی همیشه ارزان‌تر است اما داشتن یک معلم خصوصی که تمام وقت کلاس را صرف شما کند کمی گران‌تر خواهد بود. البته برای بسیاری از افراد پیشرفت سریع‌تر و تمرکز بالاتر کلاس‌های خصوصی ارزش هزینه بیشتر را دارد.

عموما کلاس‌های خصوصی فشار بیشتری دارد. زیرا تمام تمرکز معلم بر روی شما خواهد بود. اگر در مورد یادگیری زبان چینی خیلی جدی نیستید یا حتی هنوز مطمئن نیستید بخواهید آن را ادامه دهید شاید بهتر باشد به صرف هزینه کمتر ابتدا یک دوره آفلاین آموزش ابتدایی زبان چینی را تهیه کنید. بعدا که از علاقه و هدف خود بیشتر مطمئن شدید می‌توانید در کلاس‌های خصوصی شرکت کنید. دوره پیش ابتدایی آموزش زبان چینی برای کسانی‌که هنوز در ابتدای جاده دلنشین آموزش زبان چینی هستند آماده شده است.

بررسی مزایا و معایب آموزش خصوصی زبان چینی ( بررسی توسط متخصصین لرنینگ چاینیز)

مزایای شرکت در کلاس‌های گروهی آموزشگاه‌ها

شرکت در کلاس‌های جمعی می‌تواند در افزایش اعتماد به نفس شما موثر باشد. برای اینکه در کلاس زبان چینی موفق باشید نیاز دارید تا در جمع همکلاسی‌های خود صبحت کنید. صحبت کردن در جمع‌های بزرگ‌تر به شما کمک می‌کند تا با استرس و خجالت ناشی از صحبت کردن در جمع راحت‌تر مقابله کنید. اگر در جمع خوبی قرار بگیرید، تشویق هم‌کلاسی‌ها و معلمتان شما را به صحبت کردن بیشتر ترغیب می‌کند.

بیشتر بخوانید:  معرفی 5 سریال مناسب یادگیری زبان چینی

بسیاری از افراد انرژی جمعی حضور در کلاس‌های عمومی را به هر کلاس خصوصی ترجیح می‌دهند. در کلاس‌های عمومی شما یکی از چندین دانش‌آموز هستید، پس می‌توانید خستگی ناشی از کلاس‌های مداوم، استرس و سرخوردگی گهگاهی که در هر یادگیری پیش می‌آید و خوشی ناشی از یادگیری چیزهای تازه را با همکلاسی‌های خود تقسیم کنید. این فضا و انرژی یادگیری زبان را از فرآیندی خشک به فرآیندی دلنشین تبدیل می‌کند.

در کنار همه این مزایا گاهی سوالاتی که زبان‌آموزان دیگر می‌پرسند به درک بهتر شما هم کمک می‌کند. ممکن است همکلاسی‌های شما چیزی بپرسند که شما هنوز به آن فکر نکرده‌اید و حتی معلم شما هم برای یاد دادن آن موضوع برنامه‌ریزی نکرده بود. شما می‌توانید در کلاس‌های گروهی دوستان تازه‌ای پیدا کنید که حداقل در یادگیری زبان چینی با شما اشتراک دارند. در کلاس‌های گروهی تعامل بیشتری وجود دارد می‌توانید در بحث‌های متنوع شرکت کنید و به صحبت‌ها و نظرات دیگران گوش کنید و به این ترتیب مهارت‌های متنوعی مانند صحبت کردن و شنیدن را تمرین می‌کنید.

جهت هماهنگی برای برگزاری کلاس های خصوصی و گروهی آموزش زبان چینی با ما تماس بگیرید.

معایب شرکت در کلاس‌های گروهی آموزشگاه‌ها

گاهی شرکت در یک کلاس گروهی در بزرگسالی یادآور کلاس‌های مدرسه در دوران کودکی است. به همین دلیل بسیاری از افراد از یادگیری زبان چینی در کلاس‌های گروهی اجتناب می‌کنند. وقتی شما در یک کلاس گروهی در یک آموزشگاه زبان چینی ثبت نام می‌کنید باید برای شرکت در هر جلسه از کلاس مسافتی را از منزل یا محل کار خود تا آموزشگاه مورد نظر طی کنید. در شهرهای بزرگی مانند تهران مشکل ترافیک دردسر بزرگی برای بسیاری از افراد است. ممکن است تا چند ساعت از وقت گران‌بهای خود را در ترافیک سنگین خیابان‌های شهر تلف کنید.

مشکل دیگر کلاس‌های گروهی این است که معمولا زبان‌آموزان با سنین مختلف و ویژگی‌های فردی متفاوت در یک کلاس قرار می‌گیرند. این موضوع می‌تواند تاثیرات منفی بر آموزش افراد داشته باشد. زیرا نیاز آموزشی افراد با توجه به سن و شخصیت افراد متفاوت خواهد بود. به‌علاوه در کلاس‌های پرجمعیت تمرکز بر روی تک‌تک زبان‌آموزان کمتر خواهد بود و فرصت تمرین و تکرار کمتری برای هر دانش‌آموز وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  هرآنچه باید درباره آزمون مهارت زبان چینی استاندارد یا HSK بدانید (قسمت دوم)

به طور کل آموزش در کلاس‌های عمومی معمولا با سرعت آرام‌ترین پیش می‌رود. برای مثال اگر برای تجارت به یادگیری زبان چینی نیاز دارید، کلاس‌های خصوصی می‌توانند به شما کمک کنند تا با روشی که برای شما مناسب است و به صورت متمرکز، با سرعت بیشتری پیشرفت کنید و به سطح دلخواه خود برسید. می‌توانید در جدول زیر تفاوت بین کلاس‌های خصوصی و گروهی را ببینید:

نوع کلاسبرنامه آموزشیساعات کلاسبودجه مورد نیازسطح کلاساهداف
خصوصیبا توجه به نیاز زبان‌آموزبا هماهنگی زبان‌آموز و معلممتوسطبا توجه به نیاز زبان‌آموزبا توجه به اهداف زبان‌آموزی
عمومیبرنامه آموزشی ثابتثابتمتوسط یا زیادکلاس‌های سطح‌بندی‌شده از مبتدی تا پیشرفتهکلاس‌های عمومی با عنوان‌هایی مانند مکالمه، آمادگی برای آزمون زبان، کلاس‌های سطح‌بندی شده و …
بررسی ویژگی های کلاس های خصوصی و عمومی زبان چینی
کدام کلاس را برای زبان چینی انتخاب کنیم؟ لرنینگ چاینیز

کدام کلاس را انتخاب کنیم؟

برای اینکه بتوانید بهتر انتخاب کنید بد نیست به تجربیات قبلی خود تکیه کنید. آیا قبلا از حضور در کلاس‌های گروهی لذت برده‌اید و نتیجه خوبی گرفته‌اید یا تجربه به شما می‌گوید حضور در کلاس خصوصی برای شما پرفایده‌تر است؟ اگر تجربیات قبلی باعث نشد تا نتیجه قطعی بگیرید، از خودتان چند سوال ساده بپرسید:

 • آیا حواس من در کلاس گروهی بیشتر پرت می‌شود؟
 • چقدر هزینه برای یادگیری زبان چینی در نظر دارم؟
 • در کلاس‌های خصوصی انگیزه بیشتری دارم یا کلاس‌های گروهی؟
 • برای من مهم نیست تا بخشی از کلاس صرف حل اشکالات زبان‌آموزان دیگر شود؟
 • با حضور در کلاسی با برنامه از پیش تعیین شده بهتر یاد می‌گیرم؟
 • هدف من از یادگیری زبان چینی چیست؟ آیا با کلاس خصوصی سریع‌تر به هدفم می‌رسم؟

در نهایت اگر همه این‌ها نتوانست به شما کمک کند تا کلاس مناسب خود را انتخاب کنید، می‌توانید با ما مشورت کنید. شاید راهنمایی‌های یک معلم باتجربه به شما کمک کند تا بهتر مسیر نهایی خود را انتخاب کنید. اگر تجربه یادگیری زبان در کلاس‌های خصوصی یا گروهی را دارید لطفا در کامنت‌ها تجربه خود را با دیگران در میان بگذارید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه