پیش بارگذار اجومال

وبلاگ

بهترین روش‌ های یادگیری زبان چینی

2-2
دسته‌بندی نشده

بهترین روش‌ های یادگیری زبان چینی

در حال یادگیری زبان چینی هستید و در نیمه راه ناامید شده‌اید؟ به زبان و فرهنگ چینی علاقه دارید اما از سختی آن می‌ترسید؟ در این یادداشت بنا داریم پانزده راه‌حل بسیار ساده و واقع‌بینانه برای تقویت زبان چینی به شما پیشنهاد کنیم؛ به‌طوری که در کم‌ترین زمان مهارت‌های خود را به بهترین نحو بهبود ببخشید.

درست است که زبان چینی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیاست اما با تمرین و کوشش و به‌کار بردن برخی روش‌های تقویت زبان می‌توانید به راحتی در این زبان پیشرفت کنید. پای زبان چینی که پیش کشیده می‌شود زبان‌آموزانی که در چین زندگی نمی‌کنند معمولا با این مشکل روبرو می‌شوند که در محیط اطراف، فضای مجازی، تلویزیون و به طور کلی در متن زندگی روزمره کمتر با فرهنگ چین و زبان چینی برخورد می‌کنند. برخلاف زبان انگلیسی که از همان ابتدا در مدرسه، محیط‌های آموزشی، تلویزیون، موسیقی، رسانه‌ها و حتی در محیط دوستانه شنیده می‌شود و معمولا به گوش همه آشناست. برای شناخت چند راه مفید که به بهبود زبان چینی کمک شایانی می‌کند تا انتهای این یادداشت با ما همراه باشید.

  1. یک معلم خوب و ماهر پیدا کنید.

برای یادگیری هر زبانی به نحو احسن، همراهی معلم صبور، دقیق و ماهر مهم‌ترین رکن است. این مساله بیش‌تر از همه زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما در محیطی زندگی می‌کنید که به آن زبان گفتگو نمی‌کنند. بنابراین فرقی نمی‌کند که با زبان چینی آشنا هستید با نه، اگر قصد یادگیری و تکمیل این زبان را دارید درنهایت لازم است که به دنبال یک معلم باشد. ما در وبسایت لرنینگ چاینیز تلاش می‌کنیم در این مسیر پرپیچ و خم با شما همراه باشیم. درواقع شاید بتوان ابتدا به کمک برخی اپلیکیشن‌ها مانند دولینگو یا به کمک یوتیوب، زبان چینی را تا حدی یاد گرفت. اما یاد گرفتن پیچ و خم‌های یک زبان و توانایی استفاده از آن در محیط‌های رسمی مانند دانشگاه و محل کار به تنهایی وقت و انرژی بسیاری از شما می‌گیرد. بهتر است درکنار تلاش‌های فردی برای یادگیری از کمک متخصصان نهایت بهره را ببرید.

  • هر روز دست کم ۳۰ دقیقه تمرین کنید.
بیشتر بخوانید:  لغت روز

خب این یکی از ساده‌ترین راه‌هاست. اگر به خودتان قول بدهید که هر روز دست کم سی دقیقه به مرور آن‌چه خوانده‌اید بپردازید و در روز چند لغت تازه یاد بگیرید، در عرض مدتی کوتاه صدها لغت و نکته گرامری خواهید آموخت. یادتان باشد که نیم ساعت چیزی نیست و وقت و انرژی خاصی در طول روز از شما نمی‌گیرد، اما بعد از مدتی می‌تواند تغییرات شگفت‌آوری در سطح زبان چینی شما ایجاد کند.

  • زبان گوشی موبایلتان را به چینی تغییر دهید.

تغییر زبان موبایل و لپ‌تاپ یکی از راه‌های خیلی خوب برای مجبور کردن خودتان برای مواجهه‌ی روزمره با زبان چینی است. اگر حس می‌کنید که زبانتان در حدی نیست که تمام اپلیکیشن‌ها و تنظیمات گوشی را به چینی تغییر دهید یک یا دو اپلیکیشن (مثل اینستاگرام یا تلگرام) را که بیشتر از همه با آن سروکار دارید و با سازوکار آن آشنایید، به زبان چینی تغییر دهید.

  • از زیرنویس‌های چینی استفاده کنید.

رفته رفته تلاش کنید برای دیدن سریال‌ها و فیلم‌هایتان از زیرنویس چینی استفاده کنید. برای شروع می‌توانید برای فیلم‌هایی از زیرنویس چینی استفاده کنید که به زبانی که به آن مسلطید (فارسی، انگلیسی، ترکی و…) گفتگو می‌کنند. پس از مدتی متوجه می‌شوید که توانایی خواندن در شما تا چه حد شگفت‌انگیزی رشد پیدا کرده است.

  • هر روز کمی به چینی بنویسید.

نوشتن خاطرات روزمره یا یادداشت‌برداری از وقایعی که پیرامونتان اتفاق می‌افتد، شروع خوبی برای تمرین نوشتن است. مثلا تلاش کنید برخی احساساتی که در طول روز تجربه می‌کنید (مانند خوشحالی، ناراحتی، خشم، عشق، لذت و…) را تا جایی ممکن به چینی بنویسید. از اشتباه نترسید. هرکسی در ابتدای راه اشتباه می‌کند. اگر این تمرین را روزانه یا چند بار در هفته انجام دهید به سرعت از رشد خود در نوشتن به زبان چینی حیرت‌زده خواهید شد.

  • چند اصطلاح حفظ کنید.